محمد دیندار :
در دوران هشت سال جنگ تحمیلی حضور اقشار مختلف مردم در صحنه های دفاع مقدس و نیز حمایت و پشتیبانی جناح های مختلف از مقاومت جانانه در برابر دشمن،وفاقی همه جانبه و در سطح ملی را رقم زده بود که باعث اقتدار مدافعان میهن در برابر خیل دشمنان منطقه ای و جهانی گردیده و در نهایت سرافرازی ملت ایران را باعث گردید.
یادداشت :
این روزها که جشنواره فیلم مقاومت در حال برگزاری است این سوال را می‌توان از مسئولان و هنرمندان پرسید که چرا درباره تاریخ انقلاب اسلامی و شخصیت‌های تاثیرگذار آن کمتر کار شده است.
یادداشت
جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت که یکی از قدیمی‌ترین جشنواره انقلاب اسلامی است فرصت مناسبی برای بازنگری و شناسایی ظرفیت‌های ادبیات و گفتمان سینمایی انقلاب است.
محمد دیندار:
جشنواره هنر مقاومت متشکل از رشته‌های نقاشی، پوستر، کارتون، کاریکاتور و هنرهای حجمی است؛ رشته‌هایی که هنرهایی مردمی محسوب شده و کودکان، نوجوانان و جوانان ما در رده‌های مختلف سنی با آنها عجین بوده و حتی بعضا به عنوان دروس در مدارس تدریس می‌شوند.
محمد خزاعي :
كميسيون فرهنگي مجلس يكي از مظلوم‌ترين كميسيون‌هاي مجلس است، همان طور كه مقوله فرهنگ هم در جامعه ما مظلوم است.
سيدمجتبي نوريان :
همان گونه كه رهبر بصير و فرزانه انقلاب اسلامي در بيانات مختلف خود اشاره داشته‌اند بهترين راه مقابله با فرهنگ‌هاي مهاجم رسانه‌هاي قوي است، اثري كه امروزه به فرموده ايشان رسانه‌ها بر تغييرات شاكله جهان مي‌گذارند بمب‌ها و موشك‌هاي پيشرفته نمي‌گذارند.
یادداشت:
مهم‌ترین نکته‌ای که جشنواره مقاومت را از دیگر جشنواره‌های رنگارنگ داخلی و حتی بین‌المللی ممتاز و منحصربه‌فرد می‌سازد رویکردها و نگاه استراتژیکی است
یادداشت/به انگیزه برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت
دون شک، دنیا انتظار داشت و دارد ادبیات و حرف‌های جدید انقلاب اسلامی را پیرامون موضوعات و مسائل گوناگون همچون: حوزه زنان، جوانان، سبک زندگی، مسائل اجتماعی و اقتصادی و همچنین سیاست و تعامل با دیگر کشور ببیند
به گزارش روابط عمومی شهرک سینمایی انقلاب و دفاع مقدس به بهانه هفته دفاع مقدس :
آنان که با مباحث نظامی آشنایی دارند، به خوبی می دانند اگر در یک لشکر که متشکل از چندین تیپ، گردان و گروهان است، تنها یک تیپ یا گردان موفق عمل کند و بقیه اجزا و ارکان لشکر، عملکردی مثبت نداشته باشند، آن لشکر به پیروزی کامل دست نخواهد یافت.
سید مجتبی نوریان :
یکی از مشکلات و چالش هایی که فعالیت دستگاه های مختلف را در حوزه های اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی کم اثر می کند، بازتاب ضعیف آنها در رسانه ها می باشد.
سید مجتبی نوریان :
شکی نیست که یکی از نقاط وفاق و لنگرگاه های امن و با ثبات سینمای ایران همانا حوزه سینمای دفاع مقدس می باشد که می تواند همدلی و همراهی عامه هنرمندان و مدیران سبنمایی را رقم زده و از این رهگذر باعث همدلی و وفاق در دیگر عرصه های سینما گردد
سید مجتبی نوریان :
در فضای سکولار و تقدس زدایی که هیچ مفهوم مقدسی از شیطنت‌های جریان‌های رسانه‌ای غرب بی بهره نیست یک واقعه تاریخی که در هاله‌ای از ابهام هم هست به عنوان خط قرمز نهادهای مدعی حقوق بشر شناخته شده و رسما تعرض به آن حریم مستوجب مجازات و عقوبت است.
سید مجتبی نوریان :
مسئول روابط عمومی مسابقه کارتون و کاریکاتور هولوکاست گفت: ما در این مسابقه می‌خواستیم به دنیا بگویم هولوکاست چه ربطی به فلسطینی‌ها دارد. چرا باید مردم فلسطین تاوان آن را بدهند و طرح همین مسئله دلیل بایکوت مسابقه کاریکاتور شد.
سید مجتبی نوریان :
همانگونه که رهبر بصیر و فرزانه انقلاب اسلامی در بیانات مختلف خود اشاره داشته‌اند بهترین راه مقابله با فرهنگ‌های مهاجم، داشتنِ رسانه‌های قوی است. اثری که امروزه به فرموده ایشان رسانه‌ها بر تغییرات شاکله جهان می‌گذارند بمب‌ها و موشک‌های پیشرفته نمی‌گذارند.
سينماي ايران به دلايل فراوان از جمله ناكارآمدي مديران و نگاه‌هاي شخصي و غيراجتماعي جماعتي از سينماگران...
سید مجتبی نوریان :
بدون ترديد يكي از مواهب الهي به انسان، نعمت آزادي و حريت است. نعمتي كه براي بشر بسيار حياتي است و بي شك لازمه حيات طيبه مي‌باشد.
محمد ديندار :
سال ۱۳۹۵ شاهد جوشش دو رويداد مهم فرهنگي و هنري در عرصه دفاع مقدس، انقلاب اسلامي و حوزه مقاومت خواهيم بود...

پیشنهاد سر دبیر

به گزارش روابط عمومی روایت فتح ، سوگواره "رکعت به رکعت عاشقی" تولید نمایشی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس دهه اول محرم الحرام سال جاری توسط سیاوش طهورث و با شیوه ای نو به صورت تلفیقی و ترکیبی متشکل از پرده...